تبلیغات
لینکانه - طرز تهیه خوراک لازانیا ایتالیایی
طرز تهیه خوراک لازانیا ایتالیایی

لازانیا

مواد لازم:

یک بسته خمیر لازانیای آماده
نیم کیلو گوشت چرخ کرده

یک قاشق سوپخوری رب گوجه فرنگی

۳ قاشق سوپخوری پیاز سرخ شده ۲ فنجان سس سفید ۲۰۰ گرم پنیر پیتزا ۱۰۰گرم روغن

طرز تهیه:

گوشت چرخ کرده را با پیاز سرخ شده و ۲ قاشق سوپخوری روغن تفت می دهیم و می گذاریم با یک لیوان آب بپزد تا به روغن بیفتد . رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و نمک و فلفل آن را میزان می کنیم. از این مایه گوشتی برای انواع غذاهای ماکارونی و لازانیا استفاده می کنیم.

برای پخت خمیر لازانیا ( مثل ماکارونی ) ، در یک قابلمه بزرگ آب ریخته، می گذاریم تا آب به جوش آید. نمک و مقداری روغن برای جلوگیری از چسبیدن خمیرها به آب می افزاییم. بعد از آن خمیرها را در آب در حال جوش ریخته و بعد از چند جوش و نرم شدن خمیر آن را در یک آبکش ریخته و بلافاصله روی آن آب سرد می ریزیم تا خمیرها به هم نچسبند. سپس به آرامی خمیرها را بر داشته و روی یک پارچه تمیز می گذاریم تا آب آن مقداری گرفته شود . توجه کنید که موقع برداشتن از آبکش، خمیرها پاره نشوند. حالا خمیر لازانیا آماده است تا مواد گوشتی را روی آن قرار دهیم.

در ظرف تفلون یا پیرکس مناسب، ۲ قاشق سوپخوری روغن آبکرده و یک ردیف خمیر لازانیا قرار می دهیم و یک ردیف پنیر رنده شده و مقداری از مایه گوشتی و سس سفید را روی آن می ریزیم. سپس روی آن یک ردیف دیگر خمیر لازانیا و سس سفید ومایه گوشتی و پنیر رنده شده ریخته و به همین صورت ادامه می دهیم. ظرف را روی پنجره بالای فر قرار می دهیم تا با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت نیم ساعت بماند و پنیر روی آن کمی برشته شود. خمیر لازانیای آماده را می توانید از سوپرها نیز تهیه کنید.

طرز تهیه سس سفید برای لازانیا:

مواد لازم:به مقدار دلخواه نمک و فلفل
۵۰ گرم کره ۲ قاشق سوپخوری آرد سفید ۲ فنجان شیر

طرز تهیه:
کره را آب کرده و آرد را با آن کمی تفت می دهیم. شیر را به تدریج اضافه می کنیم تا سس صاف و یکنواخت و غلیظ شود. سپس نمک و فلفل را اضافه می کنیم. حالا سس آماده مصرف است.

نوع دیگر تهیه لازانیا

مواد لازم:

نیم کیلو قارچ
از هر کدام یک عدد فلفل سبز و قرمز دلمه ای

به قدر لازم نمک و فلفل
۲بسته خمیر لازانیای آماده ۲۰۰ گرم پنیر پیتزا ۲ فنجان سس سفید ۲ قاشق سوپخوری پیاز سرخ شده ۲ قاشق سوپخوری رب گوجه فرنگی ۱۰۰ گرم روغن

طرز تهیه:
فلفل دلمه ایها را شسته و به صورت خلالهای باریک خرد می کنیم و با ۲ قاشق سوپخوری روغن کمی تفت می دهیم. پیاز سرخ شده و رب را اضافه کرده و می گذاریم با یک فنجان آب کمی بجوشد . قارچ را شسته و به صورت حلقه حلقه خرد کرده به آن اضافه می کنیم و نمک و فلفل آن را میزان می کنیم. سپس خمیر لازانیا را مانند ماکارونی پخته و مطابق روش قبلی عمل می کنیم.

نکات تغذیه ای :
لازانیا ، علاوه بر اینکه غذایی لذیذ و مقوی است. همچنین باب طبع کودکان نیز است. افرادی نیز که از لاغری رنج می برند می توانند با خوردن این غذا انرژی زیادی به بدنشان برسانندكلمات كلیدی : طرز تهیه خوراک لازانیا ایتالیایی ، آشپزی ، آلامتو ، آموزش آشپزی ، آموزش غذا های ایتالیایی ، آموزش پخت لازانیا ، آموزش پختن لازانیا ، خوراک لازانیا ، خوراک لازانیا ایتالیایی ، سایت آموزش آشپزی ، طرز پخت لازانیا ، غذا های ایتالیایی ، لازانیا ایتالیایی ، نهوه پختن لازانیا ،