تبلیغات
لینکانه - آموزش سفید کردن دندان ها
آموزش سفید کردن دندان ها

دندان ها به مرور زمان وبا گذشت سن دچار تغییر رنگ می شوند. این تغییر رنگ در اثر تغییر مواد معدنی مینا وعاج صورت می گیرد، به این معنی که تخلخل مینا به مرور کم می شود وشفافیت خود را از دست می دهد.

. . .

سفید کردن دندان

. . .


دندان ها همچنین ممکن است به علت مواد رنگی غذاها، باکتری ها و تنباکو دچار تغییر رنگ شوند.خیلی از مردم شاید دندان هایشان را سفید کرده باشند و احتمالا میلیون ها نفر هم در فکر سفید کردن دندان هایشان هستند. تمایل به داشتن لبخندی درخشان تر بسیار قوی است و سفید کردن دندان به شکل بی خطری رنگ دندان ها را روشن تر می کند و تاثیر این کار می تواند تا ۵ سال پا برجا بماند…


موثرترین و سالم ترین روش سفید کردن دندان ها، انجام این کار تحت نظارت دندان پزشک است.عموما سفید کردن برای حداقل ۹۰ درصد افراد موفقیت آمیز است، گرچه ممکن است برای همه انتخاب درستی به شمار نیاید. چنانچه شما دارای دندان های حساس، بیماری لثه یا ساییدگی مینا هستید، ممکن است سفید کردن برای شما قابل انجام نباشد.
دراین صورت روش های دیگری برای شما توصیه می شود.یک تحقیق جدید نشان داده اسـت که ۸۰ درصد از آمریکایی های بین ۱۸ تا ۴۹ سال به دنبال سفید کردن دندان هایشان هستند و این آمار بـرای خانم ها حتی به ۸۵ درصد نیز می رسد. براساس گزارش های آکادمی آرایش دندان در آمریکا، آمریکایی ها بیش از ۴/۱بیلیون دلار را سال گذشته صرف خرید محصولات سفید کننده دندان موجود در بازار کرده اند.
سفید کردن دندان به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود:
جرم گیری دندان ها برای تغییر دادن رنگ آنها؛ دندانپزشک شما می تواند کار جرم گیری دندان هایتان را در مطب خود انجام دهد. محلولی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد، پروکسیدی غلیظ درحدود ۳۵ درصد دارد. طی یک جلسه، رنگ دندان ها را می توان ۱۲ تا ۱۴ درجه سفیدتر کرد.


جرم گیری همیشه هم جواب نمی دهد
اگر در دندان های جلویی خود، پر کردگی همرنگ یا معمولی داشته باشید، جرم گیری جواب نخواهد داد. محلول جرم گیری نمی تواند رنگ این مواد را تغییر دهد. به این ترتیب با جرم گیری فقط زردی این قسمت را نمایانتر می کنید. بنابراین بهتر است قبل ازاستفاده از هر روش سفید کردن دندان حتما با دندانپزشکتان مشورت کنید.
عوارض جانبی جرم گیری دندان
جرم گیری کردن دندان ها می تواند تاثیرات جانبی هم داشته باشد. دندان ها ممکن است حساس شوند (حساسیت گرم و سرد) و همچنین وقتی از محلول جرم گیری استفاده می کنید، ممکن است لثه هایتان اسیب ببینند. از جمله سایر عوارض می توان به گلو درد، درد دندان ها، سوزش یا خارش بافت ها و سردرد اشاره کرد.
در مورد سفید کردن دندان ها هم نباید افراط کرد. رنگ ناشی از بسیاری از درمان ها غیرطبیعی است. باید اجازه دهید دندان هایتان مرواریدگونه سفید شوند. متاسفانه بعضی افراد بیش از اندازه از جرم گیری استفاده می کنند.
تاثیر جرم گیری تا چه مدت باقی می ماند؟
یادتان باشد سفید کردن دندان ها همیشگی نیست، چون دندان هایتان دوباره به مرور زمان تغییر رنگ خواهند داد. افرادی که بیش از اندازه از موادغذایی و نوشیدنی هایی استفاده می کنند که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود، در کمتر از یک ماه، دندان هایشان دوباره تغییر رنگ می دهد. اما آن دسته از افرادی که سعی می کنند کمتر از این موادغذایی و نوشیدنی ها استفاده کنند، ممکن است بتوانند آن سفیدی را تا یک سال یا بیشتر هم نگه دارند. مساله ای که باید به خاطر داشته باشید، این است که پس از استفاده از این گونه مواد، سریعا دندان هایتان را شست وشو داده و مسواک بزنید. برحسب روشی که برای سفید کردن دندان هایتان به کار می گیرید، ممکن است هر ۶ ماه یکبار بعد از یک تا دو سال، نیاز به بازبینی دوباره دندان هایتان باشد. اگر سیگار می کشید یا بیش از حد از نوشیدنی هایی که ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شود استفاده می کنید، احتمالا این بازبینی باید زودتر انجام گیرد.
۱ – ۲ – خودتان هم می توانید با استفاده از ابزاری که از دندانپزشکتان خریداری می کنید، اینکار را انجام دهید. دندانپزشک ژلی برایتان تهیه می کند که باید به مدت دو هفته هر شب چهار ساعت روی دندان هایتان بمالید. این ژل ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد پروکسید در خود دارند و می توانند رنگ دندان ها را تا ۸ درجه سفیدتر کنند. ۳ – استفاده از خمیردندان های ارزان که در بازار موجود است. این خمیردندان ها که حاوی ۴ درصد پروکسید هستند، می تواند ۲ تا ۳ درجه رنگ دندان هایتان را سفیدتر کنند.كلمات كلیدی : آموزش راه های سفید کردن دندان ، آموزش روش های سفید کردن دندان ، آموزش سفید کردن دندان ، انواع روش سفید کردن دندان ، روش های مختلف سفید کردن دندان ، آموزش سفید کردن دندان ها ،